Wuběr rěčow:

Wólby do gmejnskeje rady Njebjelčicy dnja 26.05.2019

Allgemeines / Powšitkownje

Sitze / sydła: 12
Bewerber / kandidaća: 21
Wahlberechtigte / wólbokmani: 908
Wähler / wolerjo: 704
Wahlbeteiligung / wólbne wobdźělenje: 79,4 %

Gesamtergebnis / Cyłkowny wuslědk

Wahlvorschlag /
wólbny namjet
Stimmen / hłosy Anteil /
podźěl [%]
Bewerber /
kandidaća
Sitze /
sydła
WL Nebelschütz /
Njebjelčicy
WL Piskowitz /
Pěskecy
WL Miltitz /
Miłoćicy
Christlich Demokratische Union Deutschlands /
Křesćansko Demokratiska Unija Němskeje (CDU)
6242982661.28461,8108
Freie Wählervereinigung /
Swobodne wolerske zjednoćenstwo (FW)
1862612238018,372
Freunde des Sportes /
Přećeljo sporta (Sport)
177152423811,531
DIE LINKE / LĚWICA13613101758,411
1.1233524222.07710021
12

Einzelergebnisse / Jednotliwe wuslědki

Wahlvorschlag /
wólbny namjet
Bewerber /
kandidat (němske zapodaće)
Sitz /
sydło
Stimmen nach Wahllokal / hłosy po wólbnych lokalach (WL)
WL Nebelschütz / Njebjelčicy WL Piskowitz / Pěskecy WL Miltitz / Miłoćicy BW - listowe wólby
CDUSchwede, Thomasx

37

 241

1721316
CDUKrahl, Frank Thomasx14362118188
CDUKlar, Thomas Uwex14211610142
CDUReineke, Silviox7912385134
CDUWätzig, Enricox84 71710118
CDUWuschansky, Christina Mariax821155103
CDUDomsch, Kristin Giselax61912091
CDUMöller, Danielx47416471
CDURietschel, Michael André5924368
CDUZiesche, Matthias18431053
FWLießner, Claudiax51122514102
FWLoch, Oliverx113671899
FWGünther, Alexander3627449
FWKrahl, Michael3374145
FWNoack, Thomas19113336
FWPaschke, Thomas 1814528
FWTinschert, Ruth1802121
FdSDomsch, Frankx9991212132
FdSGemende, Andrea4538965
FdSRetschke, Christian3334141
DIE LINKEDelenk, Lukasx136131016

175