Sprachwahl:

Gemeinderatswahlen Panschwitz-Kuckau / Wólby do gmejnskeje rady Pančicy-Kukow dnja 26.05.2019

Allgemeines / Powšitkownje

Sitze / sydła: 12
Bewerber / kandidaća: 23
Wahlberechtigte / wólbokmani: 1.633
Wähler / wolerjo: 1.197
Wahlbeteiligung / wólbne wobdźělenje: 73,3 %

Gesamtergebnis / Cyłkowny wuslědk

Wahlvorschlag /
wólbny namjet
Stimmen / hłosy Anteil /
podźěl
Bewerber /
kandidaća
Sitze /
sydła
WL Panschwitz /
Pančicy
WL Ostro /
Wotrow
BW - Brief-wahlvorstand
Christlich Demokratische Union Deutschlands /
Křesćansko Demokratiska Unija Němskeje (CDU)
1.1315651381.83454,9127
Freie sorbische Wählervereinigung /
Swobodne serbske wolerske zjednoćenstwo (FSW)
9864111081.50545,1115
2.117
976246
3.33910023
12

Einzelergebnisse / Jednotliwe wuslědki

Wahlvorschlag /
wólbny namjet
Bewerber /
kandidat (němske zapodaće)
Sitz /
sydło
Stimmen nach Wahllokal / hłosy po wólbnych lokalach (WL)
WL Panschwitz /
Pančicy
WL Ostro /
Wotrow
BW Brief-wahlvorstand
CDUPiller, Katrinx3075719383
CDUAnders, Stefanx1805128259
CDUPaschke, Robertx781157200
CDUKnopp, Philippx1472220189
CDURebisch, Ronnyx58976161
CDURietscher, Peterx1092616151
CDUKrausche, Christianx15951111
CDURichter, Daniel6722291
CDUReda, Marcel1373389
CDUSchneider, Michael714984
CDURichter, Marcus686781
CDUMark, Torsten Rudolf1817035
FSWRehde, Stefanx1635519237
FSWZiesche, Stefanx20741212
FSWKokel, Joachimx1332941203
FSWScholze, Bennox171464167
FSWSchkoda, Clemensx72874163
FSWHausch, Grit94129115
FSWPakoßnick, Jens96710113
FSWLippitsch, Konrad71 1811100
FSWScholze, Peter632469
FSWRehde, Christoph555464
FSWZiesch,  Tobias1546162