Sprachwahl:

Gemeinderatswahlen Ralbitz-Rosenthal / Wólby do gmejnskeje rady Ralbicy-Róžant dnja 26.05.2019

Allgemeines / Powšitkownje

Sitze/ sydła: 12
Bewerber / kandidaća: 26
Wahlberechtigte / wólbokmani: 1.309
Wähler/ wolerjo: 955
Wahlbeteiligung / wólbne wobdźělenje: 73,0 %

Gesamtergebnis / Cyłkowny wuslědk

Wahlvorschlag /
wólbny namjet
Stimmen / hłosy Anteil /
podźěl [%]
Bewerber /
kandidaća
Sitze /
sydła
WL Rosenthal /
Róžant
WL Ralbitz /
Ralbicy
WL Cunnewitz /
Konjecy
Freie Wählervereinigung "Delany" /
Swobodne wolerske zjednoćenstwo "Delany" (DELANY)
593408 5221.52357,0 147
Christlich Demokratische Union Deutschlands /
Křesćansko Demokratiska Unija Němskeje (CDU)
5402693401.14943,0125
1.133
677
862

2.67210026 12

Einzelergebnisse / Jednotliwe wuslědki

Wahlvorschlag /
wólbny namjet
Bewerber /
kandidaća
Sitz /
sydło
Stimmen nach Wahllokal / Hłosy po wólbnych lokalach (WL)
WL Rosenthal /
Róžant
WL Ralbitz /
Ralbicy
WL Cunnewitz /
Konjecy
DELANYScholze, Michaelx1417475290
DELANYJatzwauk, Renéx379853188
DELANYWocko, Josephx3220123175
DELANYBensch, Thomasx361867121
DELANYSchuster, Detlefx543827119
DELANYBensch, Janax641333110
DELANYRehor, Janx771715109
DELANYRyćer, Alfons23274191
DELANYGruhn, Christian7185681
DELANYSchenk, Aloisius40111869
DELANYKurink, Marko1134449
DELANYScholze, Thomas2712645
DELANYSchliesch, Stefan381241
DELANYScholze, Andreas627235
CDULuhmann, Eduardx1242938191
CDUSauer, Tilox1282423175
CDUZschorlich, Silviox242493141
CDUWessela, Janinax92487120
CDUSchäfer, Aloisx75121299
CDUKockel, Sebastian738687
CDUKokel, Peter52161280
CDUSchuster, Dierk20203575
CDUJanze, Halena13331359
CDUSchneider, Roberto1132649
CDUDomaschke, Christina733444
CDUMögel, Joachim4141129